Handmade

„Miman“ yra mažas verslas, rankiniu būdu ir siuvimo mašinos pagalba kuriantis kuprines iš Anykščių. Miman komanda savo rankomis siuva eko odos kuprines, delnines, rankines ir  viską nuo dizaino iki paskutinio adatos dygsnio darom patys. Bet ką nors sukurti nuo nulio? Tai atrodė iššūkis. Tai kodėl gi neišbandžius. Puiki pradžia davė mums motyvacijos nesustoti. Buvo aišku, kad žmonėms patinka tai, ką mes darome.

Kaskart prasidėjus naujiems metams, naujam sezonui, mėnesiui, naujai savaitei mūsų nedideliam jaukiam mažam kambarėli iš tikro vyksta darbas. Mūsų dirbtuvės visai mažutės, kiek didesnės nei 13 kv. metrų, tačiau čia, telpa viskas, ko mums reikia sukurti išskirtinius ir drąsius rankų darbo aksesuarus. Siuvame rankomis,  ir siuvimo mašinos pagalba, taigi gaminiai yra vienetiniai.  Pirmosios mūsų kuprines iškeliavo pas draugus, klasiokus. Paskui jos pradėjo keliauti  iš žmonių lūpų į lūpas. Prieš išvykstant iš Anykščių, mūsų produktai pakuojami vietoje. Viena kuprinę pasiūti mimanukui užtrunka apie 7-8 val., o nubraižyti nauja  modelį – priklauso kuria koja išlipai iš lovos, ar tiesiog geros nuotaikos.

Sunkiausia, jai atvirai tai pats siuvimas, nes turi būti viskas yra apskaičiuota milimetrų tikslumu. Populiariausia prekė šiuo metu  ir nuo pat mūsų pradžios yra tos, kurios yra iš juodos odos ir visai nesvarbu, ar tai kuprinė, ar delninė ar rankinė. Teigiami rinkos atsiliepimai, kuriuos gavome iš nedidelių pradinių klientų, mus pastumėjo kurti toliau. Kadangi žmonės nėra mašinos, daugelis mažmenininkų primena klientams, kad rankų darbo gaminiuose gali būti nenuoseklumų ar nedidelių trūkumų. Tai rodo, kad produktas nebuvo gaminamas masiškai. Miman kuprinės yra ilgaamžes ir pagamintos su meile gamtai ir žmogui. Dažnas mūsų klientas pasidomi kaip gaminami jų perkami aksesuarai  , kokios medžiagos jiems naudojamos ir galu gale ar tai rankų darbo, vienetiniai ar didžiulės pramonės gaminiai.

Mūsų kuprinių idėją, kad daiktai būtų funkcionalūs ir paprasti, tačiau stilingi. Todėl jas privaloma turėti tiems, kurie vertina gražią rankų darbo kokybę. Tuomet, kai  mūsų  kuprinės yra siuvamos rankomis, gamtai kenkiama ženkliai mažiau nei užsiimant masine  gamyba, o rankų darbo gaminiai yra patvaresni, atitinkamai kur kas rečiau reikia juos keisti – taip siekiam sumažinti vartojimą. Juk dažniausiai mums  reikia kur kas mažiau, nei kažko įsigyjame. Miman rankų darbo gaminius dažniausiai gamina vienintelė meistrė, todėl produktas atspindi unikalią idėją, kuri kyla jos galvoje. Mes galime jums parodyti savo produktus žmonėms – leidžiam jiems jį paliesti, palaikyti, pajusti svorį ir tekstūrą, skiriantį jį nuo masinės gamybos, prie kurios mes visi įpratome. Mes ir demonstruojame tai asmeniškai; tai didžiausias mūsų privalumas.

Mados pramonė virto masinės gamybos padaliniu, kuris sukrėtė prastos kokybės sandorius, kurie dažnai atitraukia žmones nuo pasirinkimo puikios kokybės gaminių. Nors išskirtinai rankų darbo odos gaminiai dažniausiai yra brangūs, jie visada verta investicijų dėl daugybės priežasčių.

Panagrinėkime masinės gamybos ir rankų darbo odos aksesuarų palyginimą:

Tiesiog nereikia sakyti, kad puikios kokybės odos ilgaamžiškumas ir ilgaamžiškumas išsiskiria ir kalba pats už save. Masinės gamybos produktas, kuris iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti patrauklus ir patrauklus, greičiausiai subyrės per du mėnesius. Miman komandos rankomis susiūti eko odos aksesuarai gaminiai tarnauja visą gyvenimą ir, nepaisant daugelio metų šiurkštaus naudojimo, išlaiko savo dailumą ir kokybę. Natūralu, kad odos gaminiai, kurie yra kruopščiai sukurti ir pritaikyti, yra ilgaamžiškesni nuo nusidėvėjimo ir suteikia perspektyvią investiciją, verta jūsų pinigų.

Šimtmečius kruopščiai rankų darbo ir išskirtinio dizaino odos gaminiai buvo prabangos ir klasės simbolis, kiek istorija gali atsekti mados naujoves. Nesvarbu, ar tai būtų pompastiška Prancūzijos visuomenė, ar Anglijos teismo puošmena, ar šių dienų Paryžius, miman rankomis siūti odiniai aksesuarai, armatūra, atnaujinimo darbai  gaminiai sulauks aplodismentų už puikų skonį. Masinės gamybos prekės greičiausiai atsiras minioje visur, kur tik einate, tačiau miman kuprinės siuvamas  rankomis, odinis aksesuaras privers jus išsiskirti iš minios ir atrodyti atskirai.

Masinės gamybos produktai gamyklose paprastai gaminami partijomis, o mažai dėmesio skiriama mažoms detalėms, dėl kurių produktas yra patvarus ir universalus. Su miman rankomis susiūtais gaminiais taip nėra, nes kiekvienas produktas yra traktuojamas kaip meno kūrinys ir didelis dėmesys skiriamas kiekvienam dizaino aspektui. Parsinešęs namo rankomis susiūtą gaminį, jis suteiks grožio aplinkai ir kiekvienu žvilgsniu primins puikų jo kokybę ir rankų darbą. Kokybė visada kalba pati už save. Kalbant apie sunkų pasirinkimą tarp masinės gamybos ir rankų darbo odos gaminių, mes iš esmės renkamės: pirkti vieną smulkiai sukurtą gaminį arba pusę dešimties masinės gamybos prekių, tiesa? Na, o kai reikia rinktis tarp kokybės ir kiekybės, primygtinai patariame pasirinkti kokybę, nes dienos pabaigoje galėsite branginti savo investicijas daug ilgiau.

Čia yra priežastys, kodėl rankų darbo dovanos yra šiuolaikiška.

Rankų darbo dovanos yra tarsi pirštų atspaudai; vienintelis. Jų negalima dubliuoti, jos yra unikalios ir svarbesnės. Žinote, kad visada galite eiti lengviausiu keliu ir gauti parduotuvėje pirktą dovaną, bet kur čia smagu. Rankų darbo dovanos yra apgalvotos; tai reiškia, kad jūs stengėtės ir ne tik mėtėte pinigus. Įsėdate į savo automobilį, pasiekiate parduotuvę, pasiimate dovaną, ją supakuojate ir viskas. Rankų darbo metu jūs galvojate apie tai, ką pagaminti, sėdite ir surašykite visas atsargas, gaukite reikmenis, įdėkite laiko ir pastangų darydami dovaną, supakuokite ją ir tada viskas bus padaryta. Sakyčiau, gerai praleista diena. Esame tikri, kad tai bus labai įvertinta.

Kiekvienas gali išeiti ir nusipirkti dovaną, tačiau ne visi ją gali padaryti. Visi žino, kad tai užima tiek daug laiko ir pastangų, tai darote ne visiems. Kai myli ką nors ar labai rūpi, nori priversti juos jaustis ypatingai. Norite, kad jie pajustų jūsų jaučiamą meilę ir emocijas. Tai galima padaryti tik naudojant kažkokį rankų darbą. Dovanos kaina yra niekis, palyginti su joje dedamomis pastangomis. Kūrybiškumo aukštis yra rankų darbo dovana; nėra nieko, kas atspindėtų meilę ir rūpestį, kaip rankų darbo dovana. Rankų darbo dovanos yra brangiai vertinamas daiktas. Motinos dienos piešinys, kurį galite gauti iš savo vaiko, tampa jūsų brangiausia dovana, daugmaž tokia ar net geresnė. Nepaisant vertės, prie dovanos pridedate visą laiką ir pastangas. Palyginti, tai vis tiek pigiau nei parduotuvėje pirkta dovana, kuri yra šalta ir turi mažiau emocijų. Parduotuvėje pirkta dovana gali turėti piniginę vertę, tačiau rankų darbo dovanos turi sentimentalių vertybių.

Paruoštuose, parduotuvėje pirktuose daiktuose nėra visko, ko reikia, tik rankomis pagamintuose gaminiuose yra pritaikymo galimybės. Tuo jie ir yra unikalūs. Žmogų, kuriam gali būti viskas, sunku nusipirkti, ką tu gauni tokiam žmogui? Na, jūs nieko jiems negaunate, bet ką nors padarote.